Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   jankozielony   EPIDEMIA NOWOTWORÓW
2

EPIDEMIA NOWOTWORÓW

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła iż nadchodzi pandemia zachorowań na raka. Czy w związku z tym ograniczono produkcję samochodów ? Czy w związku z tym przestano truć mięso chemikaliami aby dłużej poleżało, aby było ładniejsze , itd ? Czy zaprzestano truć żywność ulepszaczami, konsrwwantami ? Czy zaprzestano wycinać całe parki aby postawić kolejne apartamentowce ? Czy zaprzestano ciąć pola i lasy na kolejne autostrady, drogi szybkiego ruchu ? Jest jedna odpowiedź : Nie ! 
Ta epidemia zaczęła się już w latach 80-tych. Od tych lat w Polsce datuje się wzrost zachorowań na nowotwór. Jednak, do klasycznych zachorowań jak rak - żołądka, jelita, płuca, krtani - doszły nowotwory praktycznie już każdych organów. Ja się dziwię że WHO nie alarmuje iż należy zmienić system życia To jest organizacji życia człowieka na ziemi. W Polsce zarejestrowane jest 25 milionów pojazdów spalinowych. To potwierdza fakt posiadania samochodu, ciężarówki, traktora itd. w każdej polskiej rodzinie. Oczywiście to nie jest prawda tak do końca. Po prostu ci bogatsi mają w rodzinie po dwa, trzy samochody, każdy swój. To pomyślmy ile co2 wyzioną takie samochody w mieście ? Autobusy ciągle na ropę zamiast na prąd - to by oczyściło ciut środowisko w mieście. Tak więc mamy pierwszą przyczynę - brak tlenu i czystego powietrza. Na świecie odzyskuje się zieleń zabraną pod budowę domów, biurowców itp oplatając budynki wijącą się roślinnością , na dachach sadzi się trawę i krzewy. U nas to ciągle jakiś dziwoląg.
Inną przyczyną epidemii jest skażona żywność. Skażona przez 25 milionów pojazdów mechanicznych plus milion pojazdów które każdego roku tranzytem przez Polskę przejeżdżają. Jadąc po Ukrainie zauważyłem, że tam pola uprawne oddzielone są pasem drzew i krzewów których się nie ścina. Pas zieleni krzewiastej jest na około 10-15 metrów szeroki.  U nas pola kończą się 3 metry od drogi. WHO nie zwraca uwagi na to iż większość żywności jest skażona paszą, oraz nawozami i opadem spalinowym - jeśli zwierzęta karmione są na wolnym wybiegu. WHO nie zwraca uwagi na to iż należy powrócić do rolnictwa indywidualnego, co polepszy jakość żywności oraz do wykorzystania naturalnych nawozów które wydalają zwierzęta. No, ale producenci twierdzą że ludzkość tak się nie wyżywi. Koło się zamyka. Przyczyn raka jest wiele i nie jest to już do ogarnięcia. Nie ma już znaczenia czy ktoś w rodzinie chorował czy nie. Na Ukrainie np obliczono iż co dziesiąty obywatel zachoruje na nowotwór.
 Chemia używana w produktach żywnościowych oraz produktach przemysłowych,  uszkadza kod genetyczny i rodzą się coraz bardziej chorzy ludzie z błędem genetycznym albo całkowicie błędnym odczytem zagrożenia czyli alergią na wszystko już niemal. Nikt nie wie ile nowotworów powstaje w wyniku telefonów komórkowych, wszech obecnych fal radiowych. Nikt nie wie ile nowotworów powstaje w wyniku pola elektromagnetycznego którym jesteśmy oplecieni - w domach i w pracy. Zdrowa żywność jest fikcją o tyle o ile nie nie jest produkowana w kosmosie tylko na tych chemicznie zanieczyszczonych gruntach z jezdni, z kwaśnych deszczów itp. Np w 2007 roku sprzedano więcej mąki orkiszowej niż wyprodukowano w Polsce i Czechach razem wziętych. Do dnia dzisiejszego nikt nie wie jak to możliwe. Zasady produkcji zdrowej żywności są jasne , lecz na skażonej ziemi nie obrodzi czysta żywność.
 Do tego należy zwrócić uwagę iż ze względu na wygórowane ceny ta zdrowa żywność leży w chłodziarkach tygodniami co stawia pod znakiem zapytania jakość tej żywności.Służby restrykcyjne ganiają ,,chłopów" i ,,baby" ze wsi że ośmielają się bez podatku tanio sprzedać zdrowszą żywność.  Zewsząd otoczeni jesteśmy karcynogennymi substancjami. Meble z wiórów np z których latami całymi uwalniają się toksyczne substancje klejowe. Formaldehyd. Można mnożyć i mnożyć.
==========================================
Czy możemy ilość nowotworów w dzisiejszych czasach  połączyć również z Biblią ?
Myślę że tak. Pismo przewidziało taki rozwój wypadków na ziemi.
A swoją drogą popatrzmy - człowiek niewierzący cokolwiek by nie wymyślił to obraca się to przeciw niemu w końcowym rezultacie. Tu widzę ułomność twórczą człowieka. Po prostu człowiek nie umie przewidzieć skutków swoich twórczych aspiracji. Widzę raczej chęć bycia takim jak Bóg ale z pominięciem Bożej dominacji. Jedno stulecie dokonało w imię postępu takiego zniszczenia ziemi jakiego nie dokonało żadne pokolenie od początku istnienia. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia satelitarne jeszcze z lat 90-tych i porównać ze zdjęciami pierwszej dekady nowego stulecia. Widać kolosalną różnicę. Ziemia z zielonej stała się szaro żółta - co świadczy o zabudowaniu powierzchni ziemi budynkami, drogami itp. Widoczne są już tylko skrawki zielonej połaci ziemi. Rozważamy teraz kwestię nowotworów, ale przecież jaki jest wzrost chorób psychicznych, autoagresji , zboczeń, bandytyzmu itd. Nie bez znaczenia, postęp właśnie się do tego przyczynił.
Jak ustrzec się od tego wszystkiego ?
Można między bajki włożyć idealne recepty.
Myślę że jedną z recept jest ;  Zachować swe życie nieskalanym przez świat. To wielka zaliczka dla zdrowia. Nie bać się nowotworów w myśl zasady - czego się bardzo boimy - to nas dopadnie. Inaczej pisząc to jest zasada Hiobowa. Czynić dobrze ludziom nie oczekując zwrotu.  Ograniczać maksymalnie wpływ, świata na nasze życie to znaczy maksymalnie ograniczać korzystanie z dobrodziejstw świata. Jak najmniej mediów w domach. Ja np. telefon mam daleko, używam tylko do rozmowy ale nie do innych celów. Wierzyć słowom z Pisma św. ,, ''Rzym. 8:28 "A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują."
Jednocześnie nie mamy czynić zasady i doktryny iż człowiek wierzący to człowiek zdrowy. Wiecznie zdrowy dodam jak to mawiają w rozmaitych pseudo charyzmatycznych społecznościach. Nie uganiać się za bogactwem, które wiele cierpień przysparza człowiekowi i pogrąża człowieka w wiele smutków i cierpień.
Jak powiada Pismo - kto miłuje pieniądze,nigdy nie będzie ich syty.  Wiele jest wskazówek jak prowadzić żywot aby nie skalać się światem i jego wymysłami, lecz wszystkiego nie unikniemy a większość z nas skazana jest na życie w zanieczyszczonych miastach gdzie tlenu coraz mniej. Na koniec piękne świadectwo ze strony Należeć do Jezusa
,,Właśnie dowiedziałam się, że mam nowotwora. Cieszę się, że rodzice poinformowali mnie o tym, zaraz po tym, gdy sami zostali o tym powiadomieni. Dzięki temu, mogę być świadoma tego, co dzieje się z moim organizmem. Cieszę się, że nie ukrywają przede mną prawdy. Z drugiej strony ta prawda nie wywarła na mnie zbyt dużego wpływu. Zwyczajnie, przyjęłam ją do wiadomości i jestem w tej sprawie bardzo spokojna. Ta informacja nie spowodowała we mnie smutku, wręcz przeciwnie – mam w sercu radość i pokój. Wiem, że jeszcze zanim się narodziłam, Bóg napisał scenariusz dla mojego życia, a teraz po prostu go realizuje. Nie chcę dzisiaj niczego innego, tylko zgodzić się z Jego wolą. To On mnie stworzył, to On zna mnie najlepiej i to On wie, co będzie dla mnie najlepsze. Poza tym, oddałam Mu swoje życie i wiem, że to, co On dla mnie zaplanował będzie najwspanialsze i najbardziej pożyteczne. Ostatnio przeczytałam pewne myśli, które zachęciły mnie do całkowitego zaufania Bogu
Nieznana nam przyszłość bezpiecznie spoczywa w rękach naszego wszechwiedzącego Boga."
Każdy kozaczy, dopóki nie dowie się że ma nowotwór. Myślę to jest okazja do przemyślenia  swojego życia i celów jakie sobie wyznaczyliśmy. Są ludzie tak zatwardziali iż nawet w tej godzinie próby nie myślą zwrócić się o pomoc do Stwórcy. Ale to już ich problem. Lepiej wcześniej pogodzić swoje życie ze Stwórcą przez Zbawcę danego nam aby napisać tak piękne świadectwo wiary i pokory jak tu wyżej cytowane. To jest to szczęście którego nie posiada żaden ateista i komunista - wiedzieć że jest się blisko Ojca - swego Opiekuna i Zbawcy.
I na tym pozostawiam komentarz odnośnie odkrycia WHO.
¥anko

Ten wpis czytano 2763 razy.
Janku, przeczytałem. Tylko jedno mnie martwi, oczywiście poza tym ważnym i alarmującym nasze umysły problemem, właściwie grupą problemów, ile osób tak, jak Ty, o tym się wypowiada, nie wiele. Jesteśmy zdominowani przez publikatory, które gonią za sensacjami, bo te najlepiej się sprzedają. Oczywiście, że zeżre nas (ludzkość) żądza pieniądza. Takie alarmy pojawiały się i pojawiają w czasopismach naukowych i np. takim forum Ekologia.pl, i w programach popularnonaukowych. Niestety to jest sfera niszowa, bo nie wielka liczba osób jest odbiorcą takich wiadomości. I dlatego chwała Tobie za tę wypowiedź.
Pozdrawiam :-)
Wald
Waldemar - Wtorek, 25 Luty 2014 09:23
Tu Asiunia nasuwa mi się pytanie o logiczność stosowania naświetlań celem likwidacji komórek nowotworowych, skoro wiadomo iż to jest szkodliwe w przypadku zdrowego organizmu w większych dawkach.
Jan Serdeczny - Środa, 05 Luty 2014 22:35